Meeskonnad loovad doominokividest hiiglasliku meistriteose.
Kellel on kõige kindlam käsi? Kellel on kõige leidlikumad ja innovatiivsemad ideed? Kas teie meeskond suudab tagada, et iga element töötab? Võib-olla tasuks ennem finaali teha prototüüp? Doominoefekt on tõeliselt lõbus ja põnev, põimides omavahel ka mitmeid kommunikatsiooni, planeerimise ja koostöö elemente.
Iga meeskond peab valmistama suure doominokividest raja, lahendades eelnevalt ka etteantud ülesanded. Treeningu esimeses osas võistlevadki meeskonnad erinevate elementide nagu pirn, joonlaud, pall jm nimel. Hiljem tuleb need elemendid ära kasutada loodaval doominokividest rajal. Olenevalt sellest, kui hästi meeskonnad esimeses etapis tulemusi saavutavad, sõltub kui keeruline saab olema nende doominokividest raja loomine.
Kui treeningu esimene etapp on läbitud, siis antakse igale meeskonnale nende doominod ja muud materjalid, millest nad peavad ehitama raja, järgides kõiki ette antud tingimusi, sealhulgas kohustust lõhkuda õhupall. Mängu ilu seisneb selles, et iga element on kaalul ja kui näiteks üks doomino peaks enneaegselt kukkuma, siis puruneb kogu rada.
Doomino efekt sisaldab endas mitmeid õppimismomente, mida on võimalik tõlgendada lõbusal ja konstruktiivsel viisil. Väärtust võib lisada ka treeningu ühiselt lõpetamise kaudu ehk esitada lisaülesanne, mille eesmärgiks on kõikide meeskondade radade omavahel ühendamine.
Doominoefekt on tõeliselt lõbus ja põnev, põimides omavahel ka mitmeid kommunikatsiooni, planeerimise ja koostöö elemente.
Doomino efekt on õpetliku sisuga meeskonnamäng, mille käigus õpitut on kerge üle kanda igapäevasesse töösituatsiooni. Mängule järgnenud analüüs on aga see, mis muudab lihtsalt toreda ühise ajaveetmise oluliseks õppimiskohaks.